Xiaomi 15 işlemcisi belli oldu! Snapdragon 8 Gen 4 kullanacak!

Geçen hafta bir rapor, Xiaomi‘nin yaklaşmakta olan Snapdragon 8 Gen 4 yonga seti için özel ilk lansman haklarına sahip olduğunu iddia etmişti ve bugün yeni bir söylenti, bahsi geçen lansmanın tam olarak ne zaman beklenildiğini söylüyor. Önemli bir sızıntı kaynağı olan Digital Chat Station’a göre, Snapdragon 8 Gen 4 tarafından güçlendirilen ilk cihazın tahmini olarak Ekim ortasında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Önceki rapor Xiaomi‘nin özel hakları hakkında doğruysa, bu demektir ki Xiaomi 15 (ve muhtemelen yanında 15 Pro modeli) resmi olarak Ekim ortasında duyurulacak.

Xiaomi 15 işlemcisi belli oldu! Snapdragon 8 Gen 4 kullanacak!

Tabii ki, şu an için bu zamandan oldukça uzaktayız ve o zamana kadar birçok şey değişebilir, ancak Xiaomi 14‘ün geçen yıl 26 Ekim’de duyurulduğunu belirtmek önemlidir. Dolayısıyla, bu sefer Ekim ortası, 2023’te yaşananlardan sadece bir veya iki hafta önce bir açıklama yapılacağı anlamına gelir – bu kesinlikle abartılı değil.

Xiaomi 15‘in bu ilk lansmanının muhtemelen sadece Çin pazarı için olacağını belirtmek önemlidir, çünkü şirketin amiral gemisi telefonları için birkaç yıldır bu durum böyledir. Xiaomi 14 sadece bu Şubat ayında MWC’de uluslararası bir tanıtım yaptı.

Digital Chat Station’a göre Snapdragon 8 Gen 4, Geekbench’te tek çekirdekli bir skorun yaklaşık 2.700 ve çoklu çekirdekli bir skorun yaklaşık 10.000 olduğu söyleniyor. CPU’sunun, 3.6 ila 4 GHz’de saat hızına sahip olacak iki ekstra büyük çekirdeği olduğu söyleniyor. Sızıntı kaynağı, CPU ve GPU tarafında oldukça büyük teorik performans artışları beklediğimizi söylüyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir